Okul Eğitimi Personelinin Öğrenme Hareketliliği

Okul Eğitimi Personelinin Öğrenme Hareketliliği Nedir ve Kimler Tarafından Uygulanabilir? Bu Noktada Size Sunduğumuz Destekler Nelerdir?

 

Okul Eğitimi Personelinin Öğrenme Hareketliliği

Okul Eğitimi Alanında Erasmus Plus Programının Amacı; eğitimde kaliteyi artırmak, program ülkelerindeki okullar ve eğitim personeli arasında işbirliğini güçlendirmek, okul personelinin yeterliliklerini geliştirilmek ve okul personeline yurt dışında mesleki gelişim fırsatları sunmaktır.

Program aşağıdaki faaliyetlerden birini veya daha fazlasını içererek okul personelinin eğitim ve öğretim amacı ile program ülkelerine kısa dönemli gönderilmesini desteklemektedir.

 

Öğretme Görevlendirmesi: Okul eğitim personelinin yurtdışında ortak bir okulda öğretmenlik yapmasına imkan sunar.Okul Eğitimi Personelinin Öğrenme Hareketliliği

Personel Eğitimi: Okul eğitim personelinin yurt dışında mesleki gelişimine yönelik bir kursa katılmasına ya da işbaşı eğitim/izleme yapmalarına imkan sunar.

 

Uygun Katılımcılar Kimlerdir?

  • Bu faaliyetin yararlanıcıları okulların eğitim personelidir (öğretmenler, idareciler).

 

Uygun Kuruluşlar Hangileridir?

  • Öğretme görevlendirmesinde; gönderen kuruluş ile ev sahibi kuruluşun her ikisi de okul olmalıdır.
  • Personel eğitiminde; gönderen kuruluş bir okul olmalıdır. Ev sahibi kuruluş ise okul ya da okul eğitimi alanında faaliyet gösteren kamu kurumu ya da özel kuruluş olabilir.

 

Proje Süresi Ne Kadardır?

Proje hedefleri ve planlanan faaliyetlerin türü çerçevesinde başvuru aşamasında seçilmek koşulu ile proje süresi 1 veya 2 yıl olabilir.

Faaliyet Süresi Ne Kadardır?

Her bir hareketlilik faaliyetinin süresi, seyahat süreleri hariç 2 günden 2 aya kadar olabilir ve proje süresi içinde tamamlanmalıdır. 

Linkedin Takip